Susz z lucerny jako pasza dla zwierząt

Każdy hodowca w swoim gospodarstwie musi odpowiednio dbać o swojego zwierzaka. Dostarczając mu odpowiednią ilość składników odżywczych, które mogą znacznie bardziej i skuteczniej przyspieszyć ich wzrost. Biorąc pod uwagę rozwój masy jak i produkcję mleka, tak jak ma to miejsce u krów z pewnością warto. Przez dziesięciolecia korzystając z różnych technologii i wykonując setki tysięcy badań i testów, coraz więcej dowiadujemy się jak prawidłowo karmić zwierzęta, aby uzyskać jak najlepsze wyniki w ich hodowli. Nic dziwnego, że każdy hodowca chce maksymalnie przyspieszyć wzrost, a można to zrobić tylko poprzez zapewnienie określonych wartości odżywczych. Na szczęście dla nas, dzisiaj mamy wiele karm dla zwierząt, które wykazują te cechy. Na pewno warto zwrócić uwagę na ten temat, może on przynieść nam wiele korzyści oraz przyspieszyć wzrost i rozwój zwierząt w naszym gospodarstwie.

Czy warto zdecydować się na lucernę?

Narasta pytanie, czy warto brać pod uwagę susz z lucerny podczas karmienia zwierząt. Otóż ​​na wstępie należy stwierdzić, że suszona lucerna charakteryzuje się głównie niską zawartością skrobi i cukrów oraz charakteryzuje się wysoką zawartością włókien i białka. Fakt ten pokazuje dlaczego powinniśmy zainwestować w ten produkt i uwzględnić go w naszym planie produkcji pasz. Można być tu również sceptycznie nastawionym, ponieważ rzadko kiedy dane jedzenie jest dostosowane dla tak wielu zwierząt. Tutaj odpowiedź jest prosta, ponieważ susz z lucerny jest dobrym uzupełnieniem dla zwierząt takich jak krowy w okresie laktacji, młode bydło, jałówki, owce, kozy, króliki i świnie. Według najnowszych badań i przeprowadzonych testów z roku na rok zyskuje nowych fanów, którzy wyraźnie zachęcają do jego używania.

Suszenie lucerny dla zwierząt

Oczywiście jest to specyficzny rodzaj paszy, którą można podawać bezpośrednio zwierzętom. Jednak wielu hodowców z pewnością woli najpierw poddać ją wysuszeniu co ma swoje powody. Ten kierunek to dobry wybór, ponieważ nawet w tej postaci jest cennym składnikiem pasz dla wielu zwierząt. Bardzo często stosowany u kur niosek w odpowiedniej dawce 2% mieszanki paszowej. Dzięki temu żółtko ma lepszą barwę, co daje mu lepszą jakość, bardzo podobna sytuacja ma miejsce w przypadku królików, gdyż rośnie zapotrzebowanie na ten rodzaj suszu. Należy jednak pamiętać, że wszystko to jest na wagę złota, a mianowicie że proces produkcji suszu jest dość energochłonny, co może nie wszystkim się podobać. Biorąc jednak pod uwagę dobre rekomendacje ekspertów i hodowców, którzy przetestowali ten produkt w praktyce, możesz spokojnie wypróbować go w swoim przypadku. Z pewnością nie ma tutaj żadnego ryzyka, produkt jest dobrze przetestowany i zbiera pozytywne recenzje które działają na jego korzyść, a nas powinny zachęcić do jego kupna. Wręcz podobna sytuacja jest w przypadku ceny która jest w przyzwoitej wartości dostępnej dla wielu hodowcó, nie tylko tych większych ale również dla hodowców prywatnych bądź mniej rozwiniętych. Nie warto czekać z jej zakup -em, lepiej od razu przetestować dodatek do paszy.