Obniż swoją wagę dzięki ćwiczeniom!

Kult ciała opanował już cały świat. Przeważnie liczy się to co na zewnątrz, a nie w środku. Jasne, powierzchowne zwracanie na uwagi nie jest zbyt dobre, natomiast też nie można negować, że to co piękne jest estetyczne, a więc częściej doceniamy czyjąś szczupłą sylwetkę, aniżeli zaniedbanie się i liczenie w efekcie na to, że ktoś nas z tego powodu doceni, że jesteśmy grubi. Wychodzimy na przeciw oczekiwaniom i pokażemy jak dzięki ćwiczeniom zrzucić spory nadbagaż.

Nie czekaj aż Cię wywiozą – zadbaj o siebie

Pamiętaj, że odpowiednie odżywianie się to podstawa, ale nie można zanegować tego, że trzeba się ruszać i to już nie jest do końca proste, gdy mamy siedzącą pracę, bądź się nam po prostu nie chce. Na sam początek skorzystaj z narzędzia jakim jest kalkulator BMI i oblicz sobie, ile musisz schudnąć. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zapisanie się na siłownię dzięki czemu mamy ogromną bazę do tego, by schudnąć. Zaznaczamy natomiast, żebyś nie narzucił sobie zbyt wysokich obciążeń, bo to jest skrajność i może dopaść Cię w przyszłości efekt jo-jo i zamiast efektów w postaci sześciopaka na klacie albo przyzwoitej sylwetki będziesz mieć efekt przybrania na masie i to w większym stopniu niż przed odchudzaniem.

Ważne jest to, byś starał się zrzucać kilogramy stopniowo – zacznij od 1 kg tygodniowo i potem staraj się powoli zwiększać tę kwotę. Nie ma co szaleć i przede wszystkim odejmować sobie ulubionych posiłków.

Jak dobrać umiejętnie ćwiczenia? Nie będziemy tego tłumaczyć, bo jest to zbyt indywidualna sprawa i zależy nie tylko od wagi, ale również od wieku, czasu, jak i innych środków, również tych finansowych. Ale na pewno uniwersalnym rozwiązaniem jest zwiększenie liczby spacerów – to bardzo dobra opcja na początek ćwiczeń. Mając dużą nadwagę jesteśmy narażeni na problemy ze stawami i by o nie zadbać, musimy odpowiednio wchodzić z obciążeniami. Dopiero w dalszej kolejności możemy mówić o takich ćwiczeniach jak bieganie czy jeszcze bardziej ambitne formy treningu.