Zajęcia dodatkowe dla dzieci – jakie wybrać?

Zorganizuj czas wolny z pożytkiem dla dziecka

Dziecko to wulkan energii, za którym ciężko nadążyć. Warto zorganizować każdą jego wolną chwilę, aby nie nudziło się, a rozwijało wykorzystując wszystkie swoje zalety i umiejętności. Jak zorganizować dziecku czas, aby rozwinąć jego możliwości? Najlepiej zapisując je na zajęcia dodatkowe dla dzieci prowadzone przez https://www.chessforkids.pl/.

Co lepiej wspiera rozwój małego dziecka od nauki gry w szachy? Chyba mało co, gdyż szachy poprawiają zdolności intelektualne, poprawiają także pamięć oraz koncentrację, które przydają się dziecku w późniejszej edukacji. Jeśli maluch dobrze sobie radzi na szachownicy, jego zdolności matematyczne również rosną.

Szachy – gra, która doskonale wspiera rozwój dziecka

Poza tym, gra w szachy rozwijają w dziecku umiejętność dążenia do celu oraz zdolności logiczne. Dzięki tej grze strategicznej gracze nabywają umiejętności planowania, którą z łatwością przekładają na inne dziedziny życia. To sprawia, że radzą sobie w szkole znacznie lepiej niż ich rówieśnicy.

Szachy wymagają od dzieci planu, według którego działają przesuwając swoje figury po polach szachownicy. Akcja zawsze równa się reakcji, dzięki czemu maluchy uczą się konsekwencji swoich decyzji i czynów. Zbyt szybkie i nieprzemyślane ruchy powodować mogą zaskakujące i niepożądane zwroty akcji, dlatego są doskonałym wymuszaniem prób przewidywania zdarzeń i ich konsekwencji.

Inne zajęcia dodatkowe pozytywnie wpływające na rozwój dziecka

Oprócz szachów dobry wpływ na rozwój dzieci mają zajęcia językowe (nauka języka angielskiego, hiszpańskiego, włoskiego, niemieckiego, czy francuskiego), sportowe (piłka nożna, tenis, koszykówka lub siatkówka), artystyczne (rzeźbiarstwo, malarstwo), muzyczne, czy naukowe. Wszystko zależy przede wszystkim od preferencji dziecka, bo jeśli zrobimy coś wbrew jego zainteresowaniom (na siłę), ryzykujemy tym, że zniechęcimy go do danej dziedziny na zawsze.