Ile powinien ważyć idealny człowiek

Zgrabna i szczupła sylwetka jest marzeniem każdego człowieka. Wiele osób obecnie zatrudnia specjalnych dietetyków, którzy powiedzą im co jeść i ile ćwiczyć, by wyglądać na szczupłych i zadbanych. W dzisiejszych czasach bowiem dieta stała się przejawem troski o swój organizm i jest uznawana za element sposobu bycia. Każdy może wybrać, co je i w zgodzie ze swoimi przekonaniami i wiedzą o odżywianiu może dostarczać swojemu organizmowi takiego paliwa, jakiego on potrzebuje. Trudno się nie zgodzić z tym, że to co spożywamy w swoim życiu, ma wpływ na to jak wyglądamy, jak się czujemy i jakie mamy relacje z ludźmi. Niezdrowe jedzenie może pośrednio wpływać na nasze relacje z bliskimi. Zaburzając naszą pewność siebie, powodując kompleksy zła dieta sprawia też, że gorzej pracujemy, nie awansujemy, bo nie jesteśmy pewni siebie i przez to nie spełniamy swoich marzeń.

Odchudzanie tylko zdrowe

Aby stracić nieco kilogramów najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów. Warto umówić się na konsultację u dietetyka, który dobierze rodzaj odżywiania się do stylu życia i potrzeb indywidualnych naszego organizmu. Nie można odchudzać się samemu, ponieważ diety polecane w czasopismach i sieci często są monodietami i nie zawierają wszystkich składników potrzebnych do funkcjonowania. Często stosując na własną rękę porady, możemy uzyskać efekt jojo, albo doprowadzić do pogorszenia się naszego zdrowia. Zaczną wypadać nam włosy, rozdwajać się paznokcie, a inne konsekwencje mogą zostać odkryte dopiero na badaniach lekarskich. Aby więc chronić swoje zdrowie należy skorzystać z porad dietetyka dopasowanych do nas.

A co gdy szwankuje zdrowie

Specjalne odżywianie potrzebne jest naszemu organizmowi, gdy zmaga się on z problemami. Dlatego osoba dobierająca nam, to co mamy jeść powinna zapytać nas jakie mamy schorzenia i na co się leczymy. Odpowiednie jedzenie bowiem jest w stanie dostarczyć nas składników wspomagających leczenie. Nie trzeba chyba wspominać, że osoby chore na cukrzycę muszą ograniczać pokarmy o podwyższonej zawartości cukru. Dieta całkowicie zdrowego człowieka powinna być zróżnicowana. Nie można zapominać o duchu i co jakiś czas pozwalać sobie na coś nie do końca zdrowego, ale pomagającego nam dobrze się poczuć. Jeśli kobieta przed oczekiwaną menstruacją ma ochotę na czekoladę to nie znaczy, że musi sobie odmawiać raz w miesiącu tych kilku kostek. Jedzenie powinno nam dobrze służyć, cieszyć nas, wpływać na nasz wygląd i dobre samopoczucie. Odchudzanie nie powinno być naszym przymusem tylko potrzebą i chęcią. Jeśli tego tak na prawdę nie chcemy, to przysporzy nam tylko cierpienia i nerwów. Musimy czuć, co nasze ciało chce nam powiedzieć. Nie rozmiar ubrania wyznacza to, kim jesteśmy. Nie żadne miary i wagi. Nie BMI. Ważne, żeby jeść w zgodzie ze sobą. Wiedza jest ważna, ale też bierzmy pod uwagę nasze potrzeby. Wszystkie wskaźniki są średnimi, a my jesteśmy wyjątkowi i niepowtarzalni. Jeśli mamy zdrowe ciało, to nawet w rozmiarze L powinniśmy być szczęśliwi.