Ślub – czy warto

Dla wielu jest nadrzędnym sensem życia. Najważniejsze uczucie o którym zostało już tyle powiedziane i napisane. To własnie miłość. W naszej kulturze często potwierdzeniem tego, że czujemy coś do wybranka naszego serca jest zawarcie związku małżeńskiego. Jest to bardzo ważny moment w życiu, ponieważ wiąże się z przysięgą, która jest ważna wobec prawa, a w przypadku ślubu kościelnego wobec Boga.

Ten piękny dzień

Niezaprzeczalnie dla każdej kobiety dzień w którym bierze ona ślub stanowi początek nowego życia. To całkiem nowy rozdział. Wszystko zaczyna się od przygotowań, aby całość przebiegła zgodnie z planem. Większość kobiet ma od dzieciństwa wyobrażenia na temat tego jak powinien wyglądać dzień ślubu. Nie tylko sukienka, czy biżuteria są obmyślone ze szczegółami. Większość kobiet chce w dniu ślubu czuć wewnętrzną pewność, że wychodzą za właściwego mężczyznę. To jest dużo ważniejsze, niż cała otoczka ślubu. Do naszego kraju przyszła z Ameryki moda na organizację ślubów. Polega ona na kompleksowym załatwianiu wszystkich niezbędnych rzeczy takich jak oprawa muzyczna, kwiaty, goście i wesele przez ekipę. Wszystko odbywa się oczywiście w ścisłej współpracy z młodą parą.

Kogo zaprosić na wesele

Uroczystości związane ze ślubem zwykle kończą się przyjęciem weselnym. Wiele młodych par chce tego uniknąć z obawy przed wysokimi kosztami. Część nie jest też zwolennikami tradycji i zapraszania osób z rodziny, z którymi nie utrzymuje się na co dzień kontaktu. Innowacyjnym rozwiązaniem jest zorganizowanie małego przyjęcia w restauracji dla najbliższej rodziny, a dla znajomych i młodszych członków rodziny impreza w klubie. Wtedy wszyscy będą zadowoleni, bo każdy będzie bawił się i świętował po swojemu.

Czy ślub jest konieczny

Oczywiście żadna siła nie zmusi pary do zawarcia związku małżeńskiego. Coraz więcej par nie ma zamiaru formalizować swojego związku. Dzieje się tak najczęściej z wygody, obawy przed rozpadem związku, czy też braku wiary w instytucję małżeństwa. Nie można generalizować, jednakże pary często biorą ślub w sposób nieprzemyślany. Oczekiwania związane ze zmianą przyzwyczajeń partnera, zmianą sytuacji życiowej, czy łatwość bycia niezależnym sprawiają, że pary, które wydawały się zgodne spotykają się pośród sporów na sali sądowej. Zanim dopełnimy wszystkich formalności zastanówmy się, czy nie brakuje nam w tym wszystkim najważniejszej i fundamentalnej rzeczy jaką jest miłość. To uczucie bardzo łatwo zgubić wśród przygotowań do przyjęcia, wyboru sukni ślubnej, czy limuzyny, która zawiezie nas do kościoła. Warto skupić się na swoim wnętrzu. Nie ulegajmy presji rodziny, nie patrzmy na staż związku, to czy mamy dzieci, ile mamy lat. To ważne czynniki, ale w obliczu takiej decyzji dobrze jest słuchać tego co podpowiada nam serce. Jeśli nie czujemy tego, co powinniśmy nie formalizujmy związku. Może to być spory błąd, który może nas wiele kosztować. Warto być szczerym wobec siebie przede wszystkim.