Sposobów kilka na walkę z odorem kociego moczu

Życie z kotem bywa trudne i pełne jest zwątpień oraz kryzysów. Największe pewnie nadchodzą, kiedy po kolejnym szorowaniu okazuje się, że wciąż czuć ten okropny i wprawiający w przygnębienie zapach. Dlaczego tak jest i co robić?

Okazuje się, dla nas bardzo nieszczęśliwie, że tradycyjne środki czystości, których używamy w domu, nie nadają się do tego, by usunąć zapach kociego moczu. Usuwają tylko powstałą żółtą plamę i mimo tego, że na kocu czy dywanie może już nie być widoczna, to utrzymujący zapach bardzo szybko nam o niej przypomni. Jest to sytuacja, która potrafi wywołać frustrację, a wręcz wściekłość. W żadnym razie nie powinniśmy przelewać jej na swoje kota, który- mimo że jest winowajcą całego zamieszania- to- w co może i trudno uwierzyć- absolutnie nie chciał nas zdenerwować. To raczej głos rozpaczy kota, któremu coś dolega, dlatego powinniśmy sprawdzić jego stan zdrowia u weterynarza.
W oczekiwaniu na pozytywne wieści od weterynarza dobrze jest zająć się doprowadzeniem mieszkania do porządku. Powstaje więc zasadnicze pytanie: czym usunąć zapach moczu kota?

Koci mocz znika

Możemy postąpić w sposób bardzo wygodny i udać się do sklepu zoologicznego po preparat przeznaczony do usuwania plam moczu oraz nieprzyjemnego zapachu. Są to środki bardzo skuteczne i wcale nie szczególnie drogie. Ważne jest także to, że są bardzo bezpieczne dla naszych domowych kotów i nie musimy się martwić, że przydarzy im się jakieś nieszczęście po interakcji z preparatem. Są to środki proste w użyciu, dlatego warto polecić je w pierwszej kolejności.
Jeśli jest nam nie po drodze do sklepu, możemy sprawdzić, czy posiadamy w domu ocet. Ocet bardzo skutecznie usuwa nieprzyjemny zapach, choć sam nie wydziela szczególnie przyjaznego. Użycie octu jest jednak warte zachodu, bo produkt ten działa bardzo skutecznie. Możemy przygotować roztwór łącząc go z kilkoma łyżkami sody oraz z wodą.
Na koci mocz działa dobrze także wysoka temperatura. Ustawmy więc w pralce najwyższą temperaturę i problem inwazyjnego zapachu powinien zostać rozwiązany.