Ogród to wielki skarb

Willa z ogrodem jest marzeniem większości ludzi. Gdy już mają wystarczająco funduszy, by kupić działkę i wybudować budynek mieszkalny, osiągają swój cel. Ulubionym miejscem często staje się ogród. To tam od wiosny do jesieni urządzamy przyjęcia, grille, spotkania rodzinne. Weranda, czy patio to miejsca, gdzie można ustawić zestaw ogrodowy i spędzać letnie wieczory z książką i kieliszkiem wina. Zainwestowanie w dobrej jakości grilla to świetna opcja, gdy lubimy w taki sposób spędzać czas. Grillowanie warzyw i mięsa może być świetnym pomysłem na spóźnione niedzielne obiady, czy sobotnie wieczorne imprezy. Nasz przydomowy ogród dobrze jest zaaranżować tak, by odgrodzić nas od sąsiadów i zapewnić sobie odrobinę intymności. Jeśli mamy na tyle duży powierzchniowo teren zielony można zainwestować w altanę. Może stać się ona miejscem lubianym przez domowników i gości. Można tam pić popołudniowe kawy i jeść obiady na świeżym powietrzu. Nasi przyjaciele będą z chęcią nas odwiedzać, bo siedzenie w ogrodzie jest świetnym pomysłem, gdy jest bardzo gorąco. Nikt nie lubi dusić się w domu, gdy może posiedzieć w cieniu drzew i krzewów, pijąc mrożoną herbatę, czy lemoniadę.

Ogród pełen trawy

Jeśli teren wokół naszego domu nie chcemy pokryć kostką brukową, żwirem albo rabatami z kwiatami, to pozostaje nam posiać trawę. Do utrzymania jej w dobrej kondycji warto zainwestować w dobrą kosiarkę. Jeśli teren jest nierówny to zbocza południowe warto nawadniać zraszaczem w czasie dużej suszy. Projektant ogrodu może pomoc nam wybrać dobre miejsce na zostawienie bez kwiatów i krzewów. Resztę można zaaranżować w sposób jaki chcemy. Rabatki z kwiatami warto dopasować do ekspozycji tarasu, czy patio. Niektóre kwiaty wolą więcej słońca, inne lubią bardziej zacienione stanowiska. Trzeba to wziąć pod uwagę wybierając co gdzie zasadzić. Firmy zajmujące się aranżacją ogrodów pomogą dobrać rośliny do konkretnych upodobań i warunków terenu.

Dom wśród drzew

Jeśli lubimy przyrodę warto posadzić na terenie naszej posiadłości drzewa. Nie trzeba tworzyć lasu, aby dom sprawiał wrażenie osłoniętego przed oczami przechodniów. Nawet klika zwykłych tui od strony ulicy ukryje dom przez bezpośrednim sąsiedztwem drogi. Jeśli lubimy spędzać czas nad wodą, a mamy dużą działkę, można zaaranżować oczko wodne. Na pewno sprowadzą się do niego żaby i kumaki, jeśli tylko będzie odpowiednio duże. Zarybienie oczka to coś nieco bardziej skomplikowanego, bo w czasie zimy należy wyłowić ryby i pozwolić im przezimować w innym miejscu. Spektakularny efekt daje nasadzenie wokół domu traw z kolorowymi pióropuszami. Jest to bardzo efektowne i wciąż mało popularne. Szumiące trawy wydają ciekawy dźwięk. W naszym ogrodzie mogą znaleźć się doniczki z ziołami i roślinami kwitnącymi. Polecana jest maciejka, która bardzo ładnie pachnie. Ładnie wyglądający teren wokół domu zachęca do spędzania czasu na zewnątrz. Odpoczynek przed domem może być bardzo przyjemny i nie doświadczą tego nigdy ludzie posiadający na przykład tylko mały balkon.