Nie wszystko jest tym, na co wygląda

Porządek to coś, do czego dąży każda pani domu. Każda pani chce, aby jej dom lśnił czystością, nie tylko dla własnego spokoju i samozadowolenia, ale również dlatego, by pochwalić się pięknym wnętrzem przed gośćmi. Wstydem jest przyjmować gości w nie posprzątanym domu, posiadłości. Elementem wystroju w wielu mieszkaniach, są dywany .

 

Niestety to właśnie na nich zbiera się dużą część kurzu i brudu, więc należy w dokładny sposób zadbać o ich czystość. Wspomnę tylko, iż nie jest to proste zadanie. Dywan jest niejako pewnego rodzaju tkaniną, mającą przeznaczenie dekoracyjne. Jej zastosowaniem jest pokrycie powierzchni płaskich, podłóg. Jednakże czasem dywany umieszczane są również na ścianach.
Miejscem pochodzenia tych dekoracyjnych produktów jest Azja Centralna. Prawdopodobnie pierwsze z noxb pojawiły się tam pomiędzy trzecim a drugim tysiącleciem przed naszą erą. Tak, to bardzo dawno. Dlatego też dziwne jest, że zatrzymały się one w naszej kulturze aż do dzisiejszych czasów. Jest to dla nich niejako pewnego rodzaju wyróżnienie. Dywanem, który ma znaczenie najbardziej historyczne jest Pazyryk. Jest to najstarszy znany na świecie dywan. Po tak wielu latach odkrył go archeolog pochodzenia rosyjskiego. Sytuacja ta miała miejsce w roku tysiąc dziewięćset czterdziestym dziewiątym. Miejscem w którym dokonano odkrycia była dokładnie dolina, która później nazwano dywan. Mieści się ona w Syberii. Dokładniej w Syberii Południowej. Według badań przeprowadzonych przez naukowców, data jego powstania to rok pięćsetny przed naszą erą. Nie jest to do końca oczywiste, jednakże istnieje przypuszczenie, że może być on tak naprawdę starszy nawet o około pięćset lat. Dywan to dzieło o tyle popularne, że istnieje nawet na fladze jednego ze znanych krajów. Jeżeli chodzi o pochodzenie nazwy tego produktu, prawdopodobnie jest tak, że pochodzi ono z języka tureckiego. Słowo to brzmiało w tamtejszej kulturze diwan. Oznaczało to słowo biuro. Idąc dalej tym tropem, słowo to w języku perskim oznacza Trybunał.  Specyfika dywanów może być dokładnie przeróżna. Każdy dywan jest inny, oryginalny. Mogą mieć one różne kształty, mogą być kwadratowe, prostokątne, okrągłe, trójkątne i tak dalej. Oczywistą sprawa jest również to, że każdy z nich różnić się może kolorem a także rozmiarem.

Druga strona medalu

Jak wspomniałam powyżej, dywany są piękne, gustowne, ale naprawdę trzeba o nie dbać, czyścić je. Na szczęście istnieją firmy, które zajmują się usługą jaką jest pranie dywanów.. Zajęciem tym zajmują się wówczas profesjonalne sprzątaczki oraz sprzątacze. Osoby, które z zawodu zajmują się sprzątaniem, utrzymują czystość oraz ład i porządek. Może mieć to miejsce zarówno w placówkach publicznych jak i w prywatnych, na przykład w domach, czy też hotelach i pensjonatach, a także urzędach. Każda pani domu zdaje sobie sprawę z tego, że sprzątani e nie jest prostym zajęciem. Jest ono czasochłonne. Wszystko zależy od tego, jak często wykonywane jest czyszczenie i sprzątnie .