Okrągły stół w małej kuchni

Małe kuchnie są bardzo trudne do zaaranżowania, ponieważ trzeba w nich zastosować wiele rozwiązań, które mają na celu oszczędzanie przestrzeni przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej wygody poruszania się po pomieszczeniu. Czy okrągły stół w niewielkiej kuchni jest dobrym pomysłem?

Czy w małej kuchni zmieści się stół?

W niektórych kuchniach jedynym rozsądnym rozwiązaniem wydaje się zamontowanie składanego stolika przylegającego do ściany, lub nawet zamontowanie lady barowej z hokerami, które spełniają funkcję stołu dla dwóch lub maksymalnie trzech osób. Jednak wiele mieszkań posiada kuchnię, w której spokojnie można zmieścić niewielki stolik, i tym samym stworzyć przytulne miejsce do spożywania posiłków dla małej rodziny. Zdecydowanie warto zadbać o ten detal w swojej kuchni – to świetny sposób na to, aby rodzina spędzała wspólnie czas przy posiłkach!

Dlaczego okrągły stół jest lepszy w małej kuchni?

Stoły okrągłe w kuchni są najlepsze wtedy, gdy trzeba zaaranżować miejsce do posiłków dla małej, trzyosobowej rodziny. W przypadku stołów kwadratowych zawsze jeden brzeg pozostawałby niezagospodarowany. Innym wyjściem w bardzo małych przestrzeniach jest zastosowanie stołu półokrągłego, przylegającego do ściany. Ten kształt z zaokrąglonymi brzegami blatu ma bardzo duże znaczenie w przypadku małych metraży. Kanciaste stoły do kuchni powodują, że trzeba wokół nich chodzić bardzo ostrożnie, a także nie ma możliwości swobodnego przesuwania krzeseł względem krawędzi. Okrągły stolik, nawet tylko dla dwóch osób, to sposób na optymalizację przestrzeni. Takie stoliki o łagodnych kształtach sprawiają, że kuchnia wydaje się być przytulna. Dodatkowym ich atutem jest często fakt, że stoją one na jednej nodze, co powoduje, że krzesła lub taborety można swobodnie wsunąć pod stół, by nie zajmowały miejsca w kuchni poza porami posiłków. Wybór mebli jadalnianych i kuchennych jest tak duży, że osoby aranżujące swoje niewielkie wnętrza z pewnością nie będą miały problemu z urządzeniem naprawdę wygodnej przestrzeni.