Wampir energetyczny- kim jest? Dlaczego jest taki groźny i jak się przed nim bronić?

Ludzie są różni i nie ma co do tego najmniejszej wątpliwości. Jedni oddziałują na nas pozytywnie i świetnie czujemy się w ich towarzystwie. Drudzy zamęczają nas swoimi narzekaniami i prowadzą do tego, że drastycznie pogarsza się nam nastrój do tego stopnia, iż wszystkie nasze plany zdają się tracić głębszy sens. Ludzi tych nazywa się wampirami energetycznymi .

Jak rozpoznać wampira energetycznego ?

Wampir energetyczny to osoba, w której towarzystwie momentalnie pogarsza nam się samopoczucie. Przebywając z nią- czujemy się przybici, zmęczeni, senni. Można nawet rzec, że przy niej ulatuje z nas energia, tak jakby ktoś z nas ją wysysał. Wampir energetyczny ma to do siebie, iż ciągle zamęcza nas pytaniami. Opowiada także nieustannie o swoich odczuciach i wręcz wymusza na nas, aby bez przerwy go chwalić i mówić, jaki to on nie jest uzdolniony, wyjątkowy i wspaniały. Wampir energetyczny musi być stale w centrum uwagi, bo gdy tak nie jest, wpada w furię i robi wszystko, by na powrót stać się obiektem powszechnego zainteresowania.

Czy przebywając w pobliżu wampira energetycznego, można mieć jakieś fizyczne dolegliwości?

Ależ tak. Wampiry energetyczne potrafią nie tylko zepsuć innemu człowiekowi humor. Fizyczne dolegliwości wywołane obecnością wampira energetycznego to: ból głowy, mdłości, nagła utrata energii oraz senność. Wampir energetyczny samą swoją obecnością doprowadza do tego, że jego potencjalna ofiara staje się jakaś niepewna, skołowana, zdezorientowana. Plącze się jej język, nogi robią się jakieś miękkie i drżą niczym osiki. Przy czym fizyczne objawy bytności wampira energetycznego nie dotykają wszystkich jednakowo. U niektórych pogarsza się jedynie samopoczucie mentalne. Nie ma za to takich dolegliwości ze strony układu nerwowego.

Co może nam zrobić wampir energetyczny?

Co może nam zrobić wampie energetyczny? Wampir energetyczny może wpędzić nas w głęboką depresję i poczucie, że jesteśmy niepotrzebni na tym świecie, bo nic w nim kompletnie nie znaczymy. Wampir energetyczny może też spowodować, że będziemy się czuli stłamszeni, niewidoczni wręcz maluccy w odniesieniu do innych osób. Wampiry energetyczne uwielbiają wciągać domowników, z którymi mieszkają we wszelkiego rodzaju intrygi oraz manipulacje. A potem wmawiać im, że to przez nich ich życie legło w gruzach i nie pozostało im nic innego jak marna wegetacja. Wampiry energetyczne to bardzo zazdrośni ludzie. Oni wręcz cieszą się, gdy uda się im kogoś zranić, odebrać mu nadzieje i bezpardonowo wytchnąć mu wszystkie wady. Ofiara po takim ataku wampira energetycznego czuje się kompletnie wyprana z uczuć i jest jej obojętne, co dalej się z nią stanie. O ile sporadyczne spotkania z wampirem energetycznym nie wywołują takiej lawiny negatywnych odczuć, o tyle stałe przebywanie z takim osobnikiem- może całkowicie zrujnować psychikę ofiary.

Czy można się bronić przed wampirem energetycznym?

Czy da się bronić przed wampirem energetycznym? . Ależ oczywiście, że tak. Po pierwsze nie wolno mu pozwolić na grę aktorską. Należy prosto bez ogródek ujawniać wszystkie jego małe kłamstewka i manipulacje. Po drugie nie należy dać się mu namówić na zwierzenia. On w przyszłości wszystko to, co mu się powiedziało o sobie, obróci przeciwko nam. Dobrą obroną przeciwko wampirowi energetycznemu jest sprowadzenie rozmowy na tematy bardzo ogólne. Mówiąc o pogodzie, czy porze roku nie będzie miał przestrzeni, w której mógłby się wywyższać lub szukać pretekstu, aby nas ośmieszyć.