Jak dbać o rzęsy?

Piękne, gęste i długie rzęsy są marzeniem każdej kobiety. Niestety, codzienne nakładanie makijażu, nieodpowiednia pielęgnacja i niewłaściwy tryb życia sprawiają, że rzęsy mogą być osłabione. Przedstawiamy 5 ważnych kroków, dzięki którym pielęgnacja rzęs stanie się prosta i skuteczna!

1. Codzienny demakijaż

Demakijaż rzęs musi być wyjątkowo delikatny. Nie pocieraj mocno oczu, zamiast tego delikatnie przyłóż nasączone płynem micelarnym waciki do powiek i chwilę potrzymaj. Po kilkudziesięciu sekundach nawet najbardziej odporny makijaż powinien z łatwością dać się zmyć z oczu.

2. Odpowiednie kosmetyki

Wybieraj tusze o delikatnej, możliwie najbardziej naturalnej formule. Zrezygnuj z wyjątkowo mocnych tuszów wodoodpornych, które mogą osłabiać rzęsy. Przed nałożeniem makijażu zabezpiecz rzęsy odpowiednią bazą, która nie tylko ochroni strukturę rzęs, ale również pogrubi je i wydłuży.

3. Nawilżaj i wzmacniaj

Zadbaj o właściwe nawilżenie i wzmocnienie rzęs. Regularnie używaj odpowiednich preparatów, takich jak olejek rycynowy lub specjalne odżywki do rzęs. Unikaj preparatów, które mają na celu jedynie szybki wzrost włosków – mogą one uczulać delikatną skórę przy oczach, a ich efekt zwykle kończy się wraz z zaprzestaniem stosowania odżywki. Wybieraj produkty możliwie najbardziej naturalne i delikatne.

4. Daj rzęsom odpocząć

Staraj się nie nakładać makijażu każdego dnia – odpoczynek przyda się również Twoim oczom i rzęsom. Jeśli na co dzień używasz zalotki, staraj się wykorzystywać ją przed nałożeniem makijażu. Lekkie podkręcenie rzęs jednak może zapewnić sam dobry tusz do rzęs.

5. Odpowiedni styl życia

Kondycja rzęs w dużej mierze zależy od naszego zdrowia i stanu organizmu. Niebagatelny wpływ na każde włosy ma nasza dieta: duża zawartość zdrowych tłuszczy oraz warzyw i owoców zapewnia mocne i gęste rzęsy. Dodatkowo organizm możemy wspierać specjalnymi preparatami zawierającymi m.in. biotynę, która odpowiada za dobrą kondycję i piękny wygląd włosów, rzęs i paznokci.