Imię dla dziecka? Poznaj kilka propozycji

Przed przyszłymi rodzicami stoi wiele ważnych wyborów. Jednym z nich jest zdecydowanie, jakie imię będzie nosić dziecko. Imiona mogą bawić, kojarzyć się dobrze lub źle albo po prostu się podobać lub nie. Zastanawiacie się, jakie imię wybrać dla swojej pociechy? Poniżej znajdziecie kilka propozycji wraz z opisem znaczenia. Zachęcamy do lektury niniejszego artykułu.

Imiona dla dziewczynki

Oto lista imion dla dziewczynki, wraz z opisem znaczenia:

  • Ada – imię pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza upiększać/stroić się. Kobieta o tym imieniu jest pewna siebie, stanowcza oraz władcza. Ma swoje zdanie i broni je, nawet jeśli kończy się to sporami i kłótnią. Ada lubi żyć pełnią życia, doskonale sprawdza się w roli matki oraz żony, ale może przejść przez życie również jako singielka. Ada obchodzi imieniny 10 stycznia, 5 lutego, 6 i 19 kwietnia, 8 czerwca, 28 lipca, 8 września oraz 12 i 24 grudnia.
  • Agnieszka – lubi ruch i działanie, nie może zbyt długo przebywać bezczynnie w jednym miejscu. Stara się robić wszystko jak najlepiej, a zdarzające się niepowodzenia przeżywa niełatwo. Od osób bliskich potrzebuje cierpliwości, ale z pewnością nie można się z nią nudzić. Swoje święto obchodzi 1, 21 i 28 stycznia, 2 lutego, 2, 6, i 26 marca, 20 kwietnia, 13 maja, 17 czerwca, 27 lipca, 27 sierpnia, 4 września oraz 11 listopada.
  • Blanka – to z pewnością zdecydowana kobieta, która wybiera własne ścieżki i woli być niezależna. Blanki nie fascynuje monotonia i zobowiązania. Kobieta o tym imieniu posiada artystyczną duszę i potrafi marzyć. Swoje święto obchodzi 26 lipca oraz 2 grudnia.
  • Daria – ambicja to bardzo wyraźna cecha kobiet o tym imieniu. Darie są pewne siebie, co niektórzy mogą odbierać jako zarozumiałość. Chociaż Daria niezwykle precyzyjnie wykonuje swoje obowiązki, ma trudności z dotrzymaniem wyznaczonych terminów. Jeśli trafi na odpowiedniego mężczyznę, obdarzy go troską, miłością i będzie wierna. Swoje święto obchodzi 3 kwietnia, 21 i 22 września, 25 października oraz 19 grudnia.

Imiona dla chłopców

Oto kilka propozycji imion dla rodziców, którzy spodziewają się syna:

  • Adam – cechuje go powaga, a także zdyscyplinowanie. Potrafi wszystko planować i realizować zadania zgodnie z założeniami. Jest uczuciowy oraz czuły, doskonały ojciec a także partner. Swoje święto obchodzi 6 kwietnia, 16 maja, 12 czerwca, 9 września, 12 i 24 grudnia.
  • Bartłomiej – mężczyzna o tym imieniu stale dąży do celu i stara się pokonać wszystkie napotkane po drodze przeszkody. Potrafi szybko podejmować decyzje. Swoje święto obchodzi 21 lutego, 30 kwietnia, 12 i 24 czerwca, 5 i 6 lipca, 24 sierpnia, 3 i 4 września, 11 listopada.
  • Damian – to zdecydowanie ekstrawertyk, który czerpie z życia pełnymi garściami. Ceni sobie przyjaźń i potrafi uznać kompromisy. Swoje święto obchodzi 7 stycznia, 12, 21, 21lustego, 12 i 15 kwietnia, 14 lipca, 26 i 27 września, 14 i 26 października, 14 listopada.
  • Eugeniusz – jest ostrożny i rozważny. Często zamyka się w swoim własnym świecie i dużo rozmyśla. Swoje święto obchodzi 2 czerwca, 8 i 13 lipca oraz 13 listopada