Jak zrobić pierwsze dobre wrażenie – 6 szybkich wskazówek

Bez wątpienia pierwsze wrażenie to nasze “być lub nie być” jeśli chodzi o relacje z kimś, dlatego warto dowiedzieć się jak zrobić pierwsze dobre wrażenie, tak abyśmy byli pozytywnie zapamiętani.

A więc jak to zrobić?

Szacuje się, że na wyrobienie sobie opinii o kimś potrzebujemy około 5 sekund, co ciekawsze nie musimy nic mówić, ponieważ w dużej mierze to jak wyglądamy i jaką postawę przyjmujemy decyduje czy ktoś będzie mieć o nas dobre wrażenie czy nie. Jednak jak “pomóc” temu by wrażenie o nas było jak najbardziej pozytywne?

Istnieje kilka ważnych punktów i jednym z nich jest postawa ciała, o co chodzi?
Kiedy jesteśmy wyprostowani, nasze plecy są proste, klatka piersiowa wysunięta do przodu, nie trzymamy rąk w kieszeni czy też nie trzymamy ich w pozycji modlitwy, a właśnie dużo gestykulujemy i mamy otwartą postawę, wtedy widać po nas, że jesteśmy pewni siebie i to bardzo jest na plus.
Dlatego naszym zadaniem jest pracować nad postawą i pewnością siebie.

Kiedy jednak stoimy pewnie, rozmawiamy i dużo gestykulujemy, nie zbyt eleganckie jest kiedy mamy przetłuszczone włosy, pogniecione ubrania czy też nie przyjemny zapach od nas się wydobywa, dlatego kiedy nabierzemy odpowiedniej postawy, warto zadbać o wygląd, ponieważ to też jest kluczowy element naszego wizerunku.
Nikt nie chciałby aby podała nam rękę osoba która widać, że ewidentnie nie dba o siebie, prawda?
Dlatego też nie bądźmy jedną z nich.

Jeśli mamy postawę i wygląd, warto przejść do uśmiechu, czyli coś co powinniśmy używać [b]ZAWSZE[/b], prosty przykład:
Kiedy jesteśmy w galerii i widzimy śliczną dziewczynę (stoi sama, bądź z przyjaciółką) i zdecydujemy się zagadać do niej nie wypada podchodzić jak szara nie pewna myszka i ledwo co powiedzieć prawda?
Powinniśmy podejść pewnym krokiem i jeszcze pewniejszym tonem głosu, podać rękę, powiedzieć swoje imię, uśmiechnąć się i utrzymywać kontakt wzrokowy przez około 4-7 sekund.
Oczywiście z jej przyjaciółką również powinniśmy się przywitać.
Zadbany uśmiech to nasz klucz do sukcesu, dlatego musimy dbać o niego.

Kiedy już zagadamy do tej dziewczyny przedstawimy się itp. Następnym naszym krokiem jest pokazanie jej, że jesteśmy atrakcyjni i tu nie chodzi o kwestie wyglądu, ale o to czy jesteśmy osobami ciekawymi, czy umiemy żartować.
To również jest czynnik dobrego pierwszego wrażenia.
Dlatego nie dość, że musimy być odważni i schludnie wyglądać, powinniśmy być osobami interesującymi

Piątą rzeczą będzie mała wskazówka, a nie konkretna rada.
Warto zawsze mieć gumy do żucia w kieszeni, dlaczego?
Nawet jeśli my sami nie żujemy takowej gumy to może się zdarzyć, że ktoś nas zapyta czy mamy gumę i wtedy możemy się podzielić co też pozytywnie wpłynie na naszą osobę.
A poza tym musimy dbać o nasz oddech po jedzeniu.

Ostatnią rzeczą jest kultura osobista, warto pamiętać o takich wyrazach jak “proszę” “dziękuję” czy też innych zwrotach grzecznościowych jak i na zachowanie powinniśmy zwrócić uwagę.

Jeśli zastosujemy te 6 wskazówek, na pewno zrobimy dobre wrażenie na nowo poznanej osobie, nie ważne czy to facet czy kobieta.