Czym się kierować przy wyborze odpowiedniej walizki?

Podróże bez wątpienia są bardzo przyjemną odskocznią od codziennego życia. Możliwość odpoczynku oraz zobaczenia nowych rzeczy sprawia, że z chęcią wybieramy się na wakacje. Mniej lubianym elementem jest jednak przygotowywanie się do nich, a zwłaszcza etap pakowania bagażu. Aby przebiegło to jak najszybciej, a podróż z nią była przyjemna warto zdać sobie sprawę z tego, że w dużej części odpowiada za to typ walizki, którą posiadamy. Warto więc zapoznać się z kryteriami, którymi najlepiej kierować się podczas jej wyboru tak, aby móc dobrać idealną dla siebie.

Materiał i rozmiar – dwie kluczowe sprawy

Przy doborze odpowiedniej walizki należy zwrócić przede wszystkim uwagę na to z jak twardego materiału powinna być ona wykonana. Należy pamiętać, że walizki miękkie w łatwy sposób ulegają odkształceniom i są tańsze, ale za to jedynie twarda walizka da nam gwarancję, że przedmioty w jej środku nie ulegną uszkodzeniu. Powinniśmy zastanowić się więc na czym najbardziej nam zależy oraz w jaki sposób najczęściej podróżujemy, aby móc wybrać walizkę o materiale, który posiada takie właściwości, na jakich najbardziej nam zależy.
Drugą ważną kwestią jest rozmiar walizki. Jeżeli często wyjeżdżamy na dłużej najlepszym rozwiązaniem może okazać się zakup walizki XXL. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której będziemy posiadali kilka bagaży co z pewnością nie będzie wygodne podczas podróży. Najlepiej jednak jest posiadać ich kilka, walizka duża bez wątpienia jest najbardziej przydatna, ponieważ jesteśmy w stanie się w nią zapakować bez względu na to ile rzeczy ze sobą zabieramy, ale warto zaopatrzyć się też w mniejsze wersje na wypadek krótkich pobytów.

Rozkład obciążenia – kółka i rączka

Przed wyborem walizki powinniśmy zastanowić się w jaki sposób wolimy ją ciągnąć. Istnieją bowiem dwa podstawowe typy walizek pod tym względem. Najczęściej wybierane do tej pory były walizki na 2 kółkach, które należało ciągnąć za sobą. Często jednak doprowadzało to do uszkodzeń rączek, ponieważ to właśnie na ten element działają największe siły. W tym przypadku nie warto więc oszczędzać na jakości, zwłaszcza jeżeli pakujemy do niej ciężkie przedmioty. Coraz większą popularność zyskują jednak modele z 4 kółkami. Takie rozwiązanie posiadają zazwyczaj walizki duże, ponieważ sprawia to, że obciążenie rozłożone jest równomiernie. Taką walizkę należy pchać. Bez względu jednak na to jaki model wybierzemy warto zwrócić szczególną uwagę na rączkę, ponieważ to ona w dużym stopniu będzie wpływać na wygodę jej użytkowania. Rączka powinna być zawsze wysuwana, dzięki czemu w łatwy sposób będziemy mogli ją regulować. Powinniśmy mieć na uwadze to, że prowadzić ją mogą różne osoby, więc dostosowanie jej do wzrostu różnych osób jest bardzo istotną kwestią. Przy jej ciągnięciu zdecydowanie nie powinniśmy się garbić ze względu na fakt, że może to doprowadzić do późniejszego bólu. Poza tym, warto przed jej zakupem sprawdzić czy rączka jest wygodna. Najlepiej jeśli jej uchwyt będzie gumowy.