Jakie efekty daje regeneracja lakieru samochodowego?

Eksploatacja auta w codziennym życiu sprawia, że kolor jak i odcień lakieru tracą blask. Nawet staranne mycie i woskowanie nie przywrócą pierwotnego blasku. Jednak można skorzystać z renowacji lakieru.

Co jest wykonywane w czasie renowacji lakieru?

Regeneracja lakieru samochodowego powinna być zawsze rozpoczęta od dokładnego mycia i wysuszenia samochodu. Kolejnym krokiem jest polerowanie przy użyciu pasty polerskiej. Przy tym zabiegu ważne jest zabezpieczenie wszystkich plastikowych listew nadwozia. Polerowania nie wolno przeprowadzać zbyt mocno, aby nie uszkodzić karoserii. Polerowanie warto zacząć bardzo delikatnie.

Dlaczego warto skorzystać z takiej usługi jak regeneracja lakieru samochodowego?

Obecnie dostępnych jest sporo miejsc oferujących usługę car detailing, w ramach której można zapewnić sobie profesjonalną regenerację lakieru samochodowego. W ramach car detailing otrzymamy fachowo wykonaną polerkę z pomocą specjalistycznych narzędzi i kosmetyków oraz uzupełnienie braków w lakierze. Cena takiego zabiegu jest zwykle zależna od ilości powierzchni przeznaczonej do polerowania. Taka usługa zapewni, że specjaliści zrobią wszystko, aby auto wyglądało jak nowe. Domowe metody nie zawsze przyniosą oczekiwany efekt.

Warto skorzystać z car detailing, gdyż profesjonaliści potrafią bezbłędnie dobrać metodę wykonania zabiegu do charakterystyki uszkodzeń oraz biorą pod uwagę takie szczegóły jak grubość lakieru czy rodzaj powłoki. Od razu też dostrzegą czy lakier samochodowy był już wcześniej polerowany. Takie fakty mają znaczenie podczas regeneracji lakieru samochodowego.

W ramach renowacji lakieru wykonane zostanie polerowanie w kilku stopniach twardości, a ich siła uzależniona jest od rodzaju lakieru oraz istoty uszkodzeń. Jednak już jednoetapowa korekta ma zdolność eliminacji nawet 60% wszystkich rys. Dla pozbycia się rys w ponad 90% wymaga wykonania korekty wieloetapowej. Po takim zabiegu lakier sprawia wrażenie jak tuż po wyjściu z salonu. Co najważniejsze regeneracja lakieru samochodowego nie jest długotrwała, inwazyjna czy też zbyt droga, a wykonana przez specjalistów zaskakuje efektem. Do zabiegu renowacji lakieru stosuje się profesjonalne kosmetyki, lakiery, narzędzia oraz urządzenia. Jest to zabieg wieloetapowy, który pozwala pozbyć się zarysowań, zacieków, zagłębień czy pozostałości po wżerach. Dzięki temu lepszy wygląd zyska nie tylko lakier, ale też cała karoseria. Regeneracja lakieru sprawia, że karoseria jest gładka i lśniąca. Usługa ta poprawia także jakość i wytrzymałość lakieru samochodowego. Po zabiegu na lakierze nie będzie śladu po wcześniejszych rysach czy zmatowieniach.